Výprava na Věž Lerisů

28. února 2008 v 15:23 | Cassandra Williamsová |  Cassandra z Nayry
Tak už Vám zase píšu.......................

Nedávno jsem byla zpět ve svém domově, v Teriastu. Rozhodla jsem se, že společně se svými přáteli vám ukáži některá krásná místa Dientu, alespoň ta která znám (celý kontinent, ba ani celý Stříbrný Hvozd se mi ještě prohlédnout opravdu nepodařilo). Nejprve bych vám chtěla představit místo, kde můžete být zcela nerušeni a přemýšlet, či jen tak snít, anebo se jen dívat do dálky........................ Je to mé oblíbené místo a já i mí přátelé ho často vyhledáváme, protože je v něm ukryté určité kouzlo, jaká tato místa mají.

A s kým jsem vlastně vyrazila??? No, samozřejmě že s Elodith, bez ní by to ani nešlo, ale i s dalšími mými známými. Přeci jenom to není jen "mé" oblíbené místo. Jak už jsem tedy zmínila vyrazila jsem já, Elodith, Niet (víla), a pár dalších, prostě mých přátel (nebojte všechny je poznáte v dalších článcích :-)).

Když byste se vydali od Teriastu dále na východ, asi po pěti dnech cesty (je to trošku dál, já vím) byste dorazili k takové malé hůrce jménem Ireta. Pokud se vyšplháte na její vršek (není to zas tak složité - vedou nahoru schody, ale přeci jenom vás budou opravdu hodně bolet nohy (popřípadě křídla a pod.), ocitnete se před zchátralou bránou. Zde bylo město Lerisů. Lerisové jsou bájný národ, který kdysi žil na východu Dientu, ale už po staletí je nikdo nespatřil (více o nich vám napíšu v příštích článcích). To město skalní město je doopravdy velmi rozlehlé a trvalo by vám nejméně den kdybyste ho chtěli projít ( a to byste museli být hodně rychlí). Zhruba uprostřed stojí věž a právě její vrchol je náš cíl. Když jsme vylezli nahoru, naskytl se nám překrásný pohled (ostatně jako vždy), který je pokaždé trochu jiný ( je přeci jenom rozdíl když tam jdete v zimě nebo v létě :-)). No, nebudu tady o tom sáhodlouze básnit, ostatně podívejte se sami

Tak, co vy na to? Líbí se vám tu? Mě ano a taky sem často chodím (a nejsem jediná). Kdybyste se divili kdo tam sedí, tak je to další má přítelkyně, Erumoicë - elfka.
No a to je prozatím opravdu vše. Doufám, že se vám tento "malý" výlet líbil.
Zdraví Cassandra Williamsová
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lady Margareta Lady Margareta | E-mail | Web | 1. března 2008 v 16:02 | Reagovat

Za tento článek získáváš 40 bodů! Jsem ráda, že se s námi dělíš o své zážitky!!! Jen tak dál!!!=))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama