Únor 2008

Rodiče

29. února 2008 v 20:39 | Tea z Hedery |  Tea z Hedery
Jako každá bytost, magická i obyčejná mám rodiče. Moje vztahy s nimi jsou velice složité, ale přeci jenom vám je chci představit......


Niet

29. února 2008 v 14:50 | Cassandra Williamsová |  Cassandra z Nayry
Toto je další z mých přítelkyň. Je to víla a jmenuje se Niet. Je patronka řeky Retany. Společně s ní jsme vyrazili na Věž Lerisů. Zdržuje se hlavně u pramene Retany, ale někdy se vydá i do okolí, avšak jen málokdy zavítá do Teriastu. Nejčastěji ji můžete vidět za letních nocí (když má dobrou náladu tak i ve dne), když se toulá v lesích, tančí a hraje na svou píšťaličku, no prostě je jako každá víla.
Má delší a jakoby postříbřené vlasy, které jí sahají skoro až do pasu. Její nejoblíbenější barvou ja světle zelená, někdy až světle modrá (taková jako je na obrázku), ostatně podobnou barvu má i řeka Retana.

Výprava na Věž Lerisů

28. února 2008 v 15:23 | Cassandra Williamsová |  Cassandra z Nayry
Tak už Vám zase píšu.......................

Nedávno jsem byla zpět ve svém domově, v Teriastu. Rozhodla jsem se, že společně se svými přáteli vám ukáži některá krásná místa Dientu, alespoň ta která znám (celý kontinent, ba ani celý Stříbrný Hvozd se mi ještě prohlédnout opravdu nepodařilo). Nejprve bych vám chtěla představit místo, kde můžete být zcela nerušeni a přemýšlet, či jen tak snít, anebo se jen dívat do dálky........................ Je to mé oblíbené místo a já i mí přátelé ho často vyhledáváme, protože je v něm ukryté určité kouzlo, jaká tato místa mají.

A s kým jsem vlastně vyrazila??? No, samozřejmě že s Elodith, bez ní by to ani nešlo, ale i s dalšími mými známými. Přeci jenom to není jen "mé" oblíbené místo. Jak už jsem tedy zmínila vyrazila jsem já, Elodith, Niet (víla), a pár dalších, prostě mých přátel (nebojte všechny je poznáte v dalších článcích :-)).

Když byste se vydali od Teriastu dále na východ, asi po pěti dnech cesty (je to trošku dál, já vím) byste dorazili k takové malé hůrce jménem Ireta. Pokud se vyšplháte na její vršek (není to zas tak složité - vedou nahoru schody, ale přeci jenom vás budou opravdu hodně bolet nohy (popřípadě křídla a pod.), ocitnete se před zchátralou bránou. Zde bylo město Lerisů. Lerisové jsou bájný národ, který kdysi žil na východu Dientu, ale už po staletí je nikdo nespatřil (více o nich vám napíšu v příštích článcích). To město skalní město je doopravdy velmi rozlehlé a trvalo by vám nejméně den kdybyste ho chtěli projít ( a to byste museli být hodně rychlí). Zhruba uprostřed stojí věž a právě její vrchol je náš cíl. Když jsme vylezli nahoru, naskytl se nám překrásný pohled (ostatně jako vždy), který je pokaždé trochu jiný ( je přeci jenom rozdíl když tam jdete v zimě nebo v létě :-)). No, nebudu tady o tom sáhodlouze básnit, ostatně podívejte se sami

Pozdrav

22. února 2008 v 17:13 | Lady Margareta |  Informace
Zdravím Vás, mé milé obyvatelstvo Barsonu=))!!!
Mám v poslední době trochu práce a tak se vám možná zase až tak moc nevěnuju, ale vidím, že to tady zatím vypadá nádherně. Chci pochválit všechny, kteří dělají články a to především Cassandru Williamsovou. V Indestu se objevila soutěž od Lady Asmar a je hodně jednoduchá, tak Vás prosím, aby jste se zúčastnili. A také se můžete stále účastnit ostatních soutěží (stačí napsat co je to za soutěž, může být klidně i třeba z prosince....). Soutěže na rýmy s měsíci se zúčastnila zatm pouze Tea z Hedery!!! Jinak Vám přeji krásné dny a noci........
Lady Margareta z Barsonu

Elodith

22. února 2008 v 7:42 | Cassandra Williamsová |  Cassandra z Nayry
Jak už jsem zmínila v předchozím článku, Elodith je dcerou Cireona, vládce Teriastu. Poté co mne elfové našli v lese poblíž tohoto města, nechal mne Cireon dopravit do jeho sídla, abych se tam zotavila. První věc, kterou si vybavuji je Elodith, která se nade mnou sklání. Mluvila na mne elfsky, což byl v tu chvíli celkem problém, protože v 7 letech jsem elfsky neuměla. Když už mi bylo lépe, Cireon mi vše vysvětlil (pozn. on uměl řečí, kterou jsem mluvila - jak jsem později zjistila, mluvila jsem nesortsky - touto řečí mluví většina lidí na Dientu). Elodith sice nesortsky neuměla, ale postupně mě začala elfštinu učit. Když už jsem jí sem tam pár slov rozuměla, začala mne učit i vše ostatní, co bych měla vědět. Velice jsme se zblížili. Můžu říct, že už při prvním okamžiku si mne Elodith oblíbila, zřejmě proto, že jsem člověk. S mnoha lidmi se dosud nesetkala, a tak jsem jí asi připadala zvláštní. Vyrůstali jsme tedy spolu, a doteď jsme jako sestry.
Elodith má blonďaté, někdy až skoro bílé vlasy. Hodně se podobá své matce, po otci má snad jen barvu očí - a to zelenou (pozn.: její matka má modré oči). Nazávěr tu mám pár obrázků jak Elodith vypadá

Místo, kde jsem vyrůstala

13. února 2008 v 7:17 | Cassandra Williamsová |  Cassandra z Nayry
Něco málo už o mně víte, ale většinou vždycky se najdou nějaké otázky, na které byste se mě zeptali.
Doufám, že tímto článkem alespoň na chvilku pozdržím vaši zvědavost.

Vyrůstala jsem ve Stříbrném Hvozdu. Tento název vám asi mnoho neřekne, ale něco málo přece jen napoví. Vychovali mě elfové z tohoto kraje. Jedné noci mne našli uvnitř lesa, bylo mi asi sedm let. Chvíli sice trvalo, než si na mne zvykli ostatní elfové, ale nakonec jsem vyrůstala jako ostatní elfské děti. Žila jsem ve městě Teriast, kde sídlil jejich vládce jménem Cireon, jenž měl dceru Elodith. Ta si mne oblíbila, asi proto, že jsem jí připadala zvláštní, jelikož mnoho lidí nepotkala. To je jen má stručná minulost, ale teď se vrátím ke Stříbrnému Hvozdu. Je to krásné místo. Tady je několik obrázků.

Probuďte se!!!

8. února 2008 v 19:16 | Lady Margareta |  Promluvení do duše...
Brobuďte se!!!! Tahle věta to vystihle nejlépe.... Byla bych ráda, kdybych z vaší strany viděla alespoň malé známky života neboli aktivity! Je tu tolik možností: můžete psát do svých "pokojů", můžete psát soutěže, kterých je opravdu hodně, co mnoho zvás neudělalo....Také se můžete přihlásit na nějaký předmět, přidávat články do novin, něhoko adoptovat nebo být někým adoptována atd. Momentálně jsem do Indestu přidala soutěž, která je podle mě velice jednoduchá a po trochy zamyšlení může být i za hodně bodů!!!! Zdraví Vás Lady Margareta

Vítání nové studentky!!!!

5. února 2008 v 19:10 | Lady Margareta |  Informace
Vítám tady novou studentku Lenu Almy!!! Na její účet jí připisuji 50bodů a zároveň bych jí chtěla upozornit, aby si zakoupila pomůcky na psaní! A pro všechny - soutěže v Indestu nejsou uzavřené a na některé soutěže ještě nikdo z Barsonu neodpověděl! Tak honem do práce, přece tu nebudeme spát!!! Také se můžete přihlásit na předměty a doufám, že se vás hodně najde!
S přáním krásného a příjemného dne Lady Margareta

Únor!!!

3. února 2008 v 10:29 | Lady Margareta |  Vaše body
Je tu únor a pomalu se blíží jaro!!! Takže vaše body jsou takové: Soňa z Alesandrie má 151 bodů, Tea z Hedery má 233,5 bodů, Bresina Regy má 25bodů a Cassandra Williamsová má 50bodů. Všichni máte nové pomůcky na únor. Doufám, že se zúčastníte co nejvíce únorových soutěží!!! A také doufám, že budete dělat nové články do svého pokoje. Také sem vám chtěla oznámit, že v Indestu vznikli první noviny a vy do nich můžete za body přispívat články!!! A soutěž o nejoblíbenějšího studenta stále trvá, tak hlasujte!!!
S přáním nádherného dne Lady Margareta